Süresiz HES Kodu Nasıl Alınır?

Süresiz HES Kodu Nasıl Alınır? – 2022

Sınırsız HES Kodu Alma Rehberi!

Süresiz HES Kodu Nasıl Alınır?

Merhaba değerli Gece Blog okurları. Salgının ardından HES uygulaması ile Corona Virüsü kontrol ve takibini tüm vatandaşların hizmetine sunan Sağlık Bakanlığı, hastalığı kontrol altında tutmak için HES Kodu uygulamasını başlattı. İş yerleri, Alışveriş merkezleri, toplu taşımalar ve tüm kamusal alanlarda kullanılmaya başlanan HES Kodu uygulaması, kısa sürede hayatın tüm alanlarına yayıldı. Bu uygulamaya dahil olmak için Sağlık Bakanlığının bizlere sunmuş olduğu Hayat Eve Sığar uygulaması veya e-devlet üzerinden kişisel HES Kodumuzu oluşturmamız gerekiyor. Belli bilgiler dahilinde SMS göndererekte HES Kodu üretmek mümkün. Birçok kişi artık HES Kodu üretirken sorun yaşamasada bazılarımız hala bunun nasıl yapıldığını bilmiyor veya bilenlerinde oluşturduğu süreli kodlar bir süre sonra sona eriyor. Bu yazımızda sizlere süresiz/sınırsız HES kodu nasıl oluşturulur bunun yollarını adım adım göstereceğiz.

Süresiz HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Uygulaması

Android veya IOS tabanlı cihazınıza uygulama marketlerinden indirmiş olduğunuz Hayat Evet Sığar uygulaması aracılığı ile süresiz HES Kodu alabilmeniz mümkün! Eğer bu uygulamaya sahipseniz aşağıda yazdığımız adımları takip ederek bunu başarabilirsiniz. Süresiz HES Kodu oluşturmak oldukça kolay.


1. Uygulamaya giriş yapın.

Uygulama giriş yapın ve ardından “HES Kodlarım” isimli butona tıklayın.


2. HES Kodlarım bölümüne girin.

HES Kodlarım bölümüne girin ve ardından “Yeni kod ekle” isimli butona tıklayın.


3. Yeni kod ekleyin.

Yeni kod ekleme sayfasına girdikten sonra “Süresiz” seçeneğini işaretleyin ve “Devam” butonuna tıklayın.


4. Süresiz kodunuz oluşturuldu.

Süresiz/Sınırsız HES Kodunuz oluşturuldu. HES Koduna ihtiyacınız olduğu yerlerde bu kodu gösterebilir veya QR Kodu okutabilirsiniz. (Bu koda tekrar ulaşabilmek için 1. Adımı uygulamanız yeterli)

Süresiz HES Kodu oluşturmak bu kadar basit. Sizde HES Kodlarınızı oluşturarak gerekli alanlarda sağlık ve aşı durumunuzu teyit ettirebilirsiniz.

Android için HES Uygulaması : Buraya tıkla

IOS için HES Uygulaması : Buraya tıkla

Daha fazla Gece Blog yazıları için : Buraya tıkla

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.